0917 128 348
15 rokov skúseností
Unikátne čistenie potrubí

Máte zanesené alebo upchaté potrubie?

 

Staré potrubia vody, kúrenia a plynu sa postupne upchávajú. Môžu za to nečistoty, ktoré sa usádzajú v potrubiach. Postupne sa nánosy zväčšujú a priestor rúry sa zmenšuje, až kým sa potrubie úplne neupchá.

Upchaté potrubie odhalíte tak, že voda odteká pomalšie, prípadne neodteká vôbec. Z potrubia sa môže šíriť zápach a často aj zvuk „bublania“. Ak nezabezpečíte včasné vyčistenie potrubí, skôr či neskôr sa prejaví porucha.

 

Prevencia

Prevencia je najlepší spôsob šetrenia vašich potrubí. Okrem nečistôt sa na zanášaní potrubí podieľa aj nevhodný tvar a napojenie rúr. Taktiež je veľmi dôležitý materiál z ktorého sú rúry vyrobené a jeho životnosť. Nato myslite už pri ich inštalácií potrubia. Vyberte si kvalitné potrubia a zabezpečte ich odbornú inštaláciu.

Ak chcete  predchádzať zanášaniu potrubí môžete využiť ekologické alebo chemické spôsoby čistenia potrubí.

 

K ekologickému čisteniu potrubí patrí napr. prepláchnutie potrubí soľným roztokom, ktorý si pripravíte zmiešaním 1,5l horúcej vody a 1 dcl soli. V prípade väčších problémov s upchatým odtokom nasypte pár lyžičiek sódy bikarbóny priamo do odtoku, zalejte octom a nechajte pôsobiť. Po 10 až 15 minútach pomaly zalejte teplou vodou.

 

Na chemické čistenie môžete využiť rôzne prípravky, ktoré si zakúpite v obchodoch, no vzhľadom na ich negatívny vplyv na životné prostredie, odporúčame ekologické spôsoby.

 

 

 

 

 

Čo robiť, keď už je potrubie upchaté

V prípade, že už je potrubie upchaté a nepomôžu vyššie spomenuté rady, nechajte čistenie na odborníkov. Môžete využiť:

 

  • Manuálne čistenie potrubí tzv. krtkovanie - patrí medzi klasické formy čistenia potrubí, v súčasnosti už je menej využívané ako v minulosti. Je to hlavne preto, že čistenie týmto spôsobom je prácnejšie, nie je až také účinné ako novšie spôsoby čistenia potrubí a pri neodbornej manipulácií sa môže poškodiť potrubie.
  • Unikátne a šetrné čistenie potrubí, ktoré vám zabezpečíme my.

 

Čistenie potrubí realizujme pomocou prístroja REMS Multi-Push. Vďaka tejto svetovej novinke vám potrubia prepláchneme vodou, alebo zmesou  vody a vzduchu, a tým z potrubia šetrne odstránime kaly a usadeniny. Zabezpečujeme aj dezinfikovanie, konzervovanie potrubných rozvodov, tlakové skúšky a kontrolu tesnosti vodovodných a plynových potrubí. Informácie o výsledkoch preplachovania a skúšok vám odovzdáme v tlačenej podobe, takže máte okamžitý prehľad o stave vášho potrubia.

 

 

Čistenie potrubí je potrebné zabezpečiť, keď:

  • Nefunguje podlahové kúrenie alebo ohrieva len na niektorých miestach
  • Nefunguje kotol, prípadne slabo hreje
  • Nie je možné odvzdušniť ventily na radiátoroch (pri odvzdušňovaní z ventilov neuniká ani vzduch, ani voda)
  • Dlhodobo nepoužívate potrubia
  • Vodovodné batérie majú slabý tok vody
  • Chcete dezinfikovať vodovodné rozvody od mikróbov a baktérií

 

Unikátne čistenie potrubí v praxi

 

 

 

 

Objednajte si obhliadku.

  0917 128 348

Kontaktujte nás

Meno:
Mesto / obec: *
Telefón: *
E-mail: *
Overovací kód: *
Potrebujem vyriešiť: *
Poznámka:
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia