0917 128 348
15 rokov skúseností
Rekuperácia

Komfortný systém vetrania - Rekuperácia

 

Pri výstavbe, kúpe alebo prenájme nehnuteľností rastie záujem o riešenia, ktoré prinášajú domácnostiam úsporu energie a nákladov. Tento trend podporuje aj novela zákona o energetickej hospodárnosti budov (Zákon č. 555/2005 Z.z.), ktorá je platná od 1.1. 2013. Zákon určuje majiteľom nových stavieb a nehnuteľností určených na predaj alebo prenájom, povinnosť vlastniť energetický certifikát - hodnotenie spotreby nehnuteľnosti. Za porušenie tejto povinnosti hrozí fyzickým a právnickým osobám pokuta od 2000 – 3000 EUR.

 

 

Energetický certifikát zaradí stavbu do triedy od A po G, pričom trieda A je z hľadiska spotreby energie najlepšia. Pri rodinných domoch sa do triedy A zaraďujú iba nízkoenergetické domy s minimalizovaným únikom tepla a energeticky úspornými technológiami ako je napríklad vetranie s rekuperáciou tepla.  

 

 

 

Vetranie ktoré šetrí vaše zdravie aj peniaze

Rekuperácia je  tzv. riadené vetranie, pri ktorom sa nevyužíva vetranie oknami ale ventiláciou, bez úniku tepla. Čerstvý vzduch je stále k dispozícií a nevznikajú žiadne tepelné straty.  Teplý vzduch, ktorý vychádza z miestnosti sa v tepelnom výmenníku zmieša s nasatým čerstvým vzduchom zvonku a oteplí sa alebo ochladí na požadovanú teplotu. Výhodou rekuperácie je aj možnosť nastaviť predhrievanie privádzaného vzduchu v zime a ochladzovanie vzduchu v lete, čím sa zabezpečuje chladenie a optimálna vlhkosť vzduchu v miestnosti. Najmä v zimných mesiacoch, keď sa vykuruje a v domácnostiach je suchý vzduch oceníte, že vlhkosť bude stále na úrovni 50%.

 

Tento spôsob vetrania ocenia najmä ľudia s alergiami a ochoreniami dýchacích ciest, pretože vďaka špeciálnej filtrácií dokáže zachytiť prach, nečistoty a peľ, ktoré by do interiéru mohli vniknúť oknami. Rekuperácia umožňuje nastaviť zvýšenie odčerpávaného vzduchu v kuchyni až na dvojnásobok, čím sa rýchlo zbavíte kuchynských pachov. V priebehu hodiny dokáže tento systém vymeniť až polovicu celkového množstva vzduchu v miestnosti pri zachovaní tepelného komfortu.
Tým sa znižuje energetická strata, znižujú sa náklady na vykurovanie, podstatne klesá výskyt plesní, množstvo roztočov a škodlivých mikroorganizmov.

 

Výhody rekuperácie:

 

  • Úspora tepla
  • Neustály prísun čerstvého vzduchu bez prievanu
  • Zamedzenie roseniu okien a tvorbe plesní
  • Odvetrávanie kuchynských pachov, kúpeľne a WC
  • Zamedzuje prenikaniu hmyzu z vonku
  • Riadi vlhkosť
  • Zamedzuje tvorbe alergií a ochoreniam dýchacích ciest
  • Jednoduché ovládanie
  • Možnosť inštalácie na strop, stenu prípadne podlahy
  • Estetický dizajn

 

Vzhľadom na tieto neoceniteľné výhody je rekuperácia vhodným riešením vetrania do novostavieb a taktiež pri rekonštrukciách rodinných domov.

 

 

 

 

 

Objednajte si obhliadku.

  0917 128 348

Kontaktujte nás

Meno:
Mesto / obec: *
Telefón: *
E-mail: *
Overovací kód: *
Potrebujem vyriešiť: *
Poznámka:
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia